LEVENT LOFT (ORTAK ALANLAR)

LEVENT LOFT (ORTAK ALANLAR)

İnşaat, öncelikle son on yıldır İstanbul'un yeni gelişen iş merkezi olan Maslak-Levent ekseninde, Büyükdere Caddesine dik konumda yer alan Fako ve Deva adlı iki ilaç fabrikasının arasında, bir ofis binası olarak başlamıştır. Bina “Loft” kavramı esas alınarak yeniden dizayn edilmiş, genişletilmiş ve rekonstrüksiyonu yapılmıştır.

Binayı iki komşu fabrikadan ayıran mevcut duvar, binayı çevreleyen bahçeye peyzaj değeri katan bir "yeşil duvar" olarak yenilenmiştir; doğal bir atmosfer Zen bahçeleri tarafından oluşturulmuştur.

Bina sadece konut tesisi olarak değil, aynı zamanda yüksek kaliteli bir sosyal mekan olarak tasarlanmıştır. Giriş temel buluşma yeri olarak tasarlanan lobi aracılığıyla yapılır; toplantı odaları, spa / sağlık merkezi, kafe ve restoranlar, diğer ortak alanlarıdır. LL (Levent Loft), şehir merkezinde günümüz standartlarında etkin, sakin, birinci sınıf yaşam tarzı sunan, banliyölerde inşa edilen moda devremülklerin bir alternatifidir. Büyük otopark, depolama, merkezi ısıtma ve havalandırma, güvenlik, bakım hizmetleri ve "akıllı ev" sistemi gibi etkinlikler tesislere kullanıcı için dost bir ortam ve kolay erişim imkanı sağlamaktadır. Son teknolojiler ve profesyonel hizmet yönetimi tarafından desteklenen kompleks, rahat ve şık bir yaşam tarzı sunmaktadır.

Bina toplam 3,870 m2 alanda yer almaktadır, ön blok zemin kat ve 11 kattan oluşmaktadır, arka blok ise zemin kat + 7 kattan oluşmaktadır. 68 m2 ile 182 m2 arasında değişen çatı daireleri, dubleksler de dahil olmak üzere teras ve bahçeler, özel kullanım için eşsiz bir panorama oluşturmaktadır.

Levent Loft projesi aynı zamanda 2008 yılında Cityscape Dubai’de  "Yılın En İyi Konut Tasarımı" ödülünü kazandı. Proje aynı zamanda prestijli LEAF "Yılın Yeni İnşaatı" için aday projelerden biri olmuştur.

LEVENT LOFT (ORTAK ALANLAR)

 

Şehrin merkezinde, ödüllü bir rezidans binasının tüm ortak alanlarının fit-out işleri

Projenin Yeri : Istanbul, Türkiye
Mimari Proje : Tabanlioglu Mimarlık
Mekanik / Elektrik Proje : HB Technic & GN Engineering
İnşaat Alanı : 2,500 m2

 

Diğer Projelerimiz