Hakkımızda

Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

Altaca Grup bünyesindeki firmamız, yerel ve uluslararası müşterilerinin çok çeşitli kategorilerdeki inşaat işlerinin projelendirilmesinde ve uygulamasında genel müteahitlik hizmetleri sunmaktadır. Coğrafi olarak temel faaliyet bölgelerimiz Türkiye, Rusya Federasyonu, Kazakistan, ve diğer BDT ülkeleridir. 26 yıllık geçmişimizde, farklı sektörlerde hizmet veren dünyanın pek çok saygın kuruluşunun farklı karakterlerdeki projesini portföyümüze eklemiş olmanın gururunu taşıyoruz.

NE YAPIYORUZ?

Farklı sektörlerde hizmet veren uluslararası müşteri portföyümüze yönelik olarak büyük çaplı endüstriyel projeler ile konut ve ofis kompleksleri inşaası, ofis ve her türlü ticari alanın fit out işleri, yüksek teknolojili lüks konut ve dairelerin anahtar teslimi dekorasyonu  olarak sıralayabiliriz. Örnek verecek olursak, 36 farklı iş merkezinde yaklaşık 130,000 m2 toplam alana sahip 200’den fazla ofisin fit-out işlerinin yanında, 630 izleyici kapasiteli tiyatro merkezinin yapımı, Türkiye’nin en büyük biogaz tesisi ve Tümen-Sibirya’da 37,000 m2 kapalı alana sahip ofis ve fabrika binası kompleksi inşaatı ile birlikte 32,000 m2 lüks konut kompleksinin yapımı (144 farklı dairenin fit-out isleri, spa merkezinin ve ortak mahallerin fit outları dahil) işlerini sayabiliriz.

Kazakistanda, 500,000 m2’lik alana yayılmış olan Tengiz Petrol Bölgesinde, 20,000 m2 büyüklüğündeki yardımcı tesislerin projelendirilmesi ve inşaat işlerinin yönetimi çalışanlarımız tarafımızdan gerçekleştirilmiştir. İnşaat işleri kapsamında, tesislerin çevre düzenlemesi, yangın söndürme hatları, kanalizasyon hatları ve doğal gaz hatlarının yapım işleri de bulunmaktadır.

NASIL YAPIYORUZ?

İş yaptığımız ülkelerdeki yerel firmalar ve 26´in üzerinde değişik ülke merkezli onlarca uluslararası firmadan oluşan geniş bir işveren yelpazesinde çalışmaktayız. Dünya Bankası, Oracle, Deloitte, Nike, Fosun, BP – Castrol, Apple, IMF, Pfizer, SeverEnergia, Novatek, SUEK ve TengizChevroil gibi firmanın projelerini dünyanın önde gelen mimari ve mühendislik firmaları ile birlikte çalışaralk başarı ile tamamlamış bulunuyoruz.

KİMLER İÇİN YAPIYORUZ?

Müşterilerimizle kurmuş olduğumuz profesyonel ilişki ışığında, müşterilerimizin beklentilerini doğru anlayabilmek, projelerimizin başarısında kilit rol oynamaktadır. Müşterilerimiz tarafından tercih edildiğimiz andan itibaren projenin basari ile tamamlanabilmesi için müşterilerimizle iki ortak firma sorumluluğu ve bilinciyle  çalışmalara devam ederiz. Bu temel prensiplerimiz sonucunda farklı sektörlerdeki müşterilerimizin farklı profillerdeki projelerinde birlikte çalışma olanağı bulabiliyoruz. Faaliyet alanlarımızın hepsinde, kalite kontrolü ve inşaat islerinin koordinasyonunu öncelikli tutarak, genellikle anahtar teslim projelerde (projelendirme ve inşaat isleri bir arada), kapsamlı genel müteahhitlik hizmetleri sunmaktayız. Değişik alanlardaki faaliyetlerimiz ve tecrübelerimizle, yer aldığımız projelere değer katarak, projelerin değişik etaplarında proje büyüklüğüne bakmaksızın oluşabilecek risklerin önlenmesine yardımcı olmak da müteahhitlik hizmeti yelpazemizde yer almaktadır.
 
Şirketimizin müteahhitlik hizmetleri sağlamaktaki başarısını ve güvenilirliğini sağlayan faktörleri 4 ana başlık altında özetleyecek olursak;
 
• Çözüm odaklı çalışma
 
• Proje detaylarının dikkatlice değerlendirilmesi
 
• Söz verilen süreler içerisinde projenin gerçekleştirilmesi
 
• Yüksek kalite
 
Projelerimizin karakterine göre bazen kullanıma açık alanlarda projelerimizi gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda müşteri memnuniyeti odaklı ve iş güvenliğinden ödün vermeden, çalışma saatlerimizde esneklik sağlayabiliyoruz. Projenin uygulama aşamasında, o projeye özel detayların önemi, uygulama ekibi ve alt yüklenicilerle hassasiyetle aktarılarak, uygulama sırasında oluşabilecek hataların önüne azami şekilde geçilmektedir.
 
Kullanıma açık alanlardaki projelerimizi gerçekleştirirken uygulamadan sorumlu ekibimiz, müşterinin çalışanlarının projenin gerçekleştirilmesi sırasında yapılacak olan küçük ve büyük yer değişikliklerinden en az şekilde etkilenmelerini sağlamak amacıyla, kendilerini onların yerine koyarak titizlik ve hassasiyetle hareket ederler.
 
Tecrübelerimiz arasında ileri derecede mühendislik bilgisi gerektiren ve yüksek risk içeren son teknoloji yapıların inşaası da bulunmaktadır. Sonlandırılan projelerimizin arasında bilişim merkezlerine ait inşaat işleri ve bilişim merkezlerinin teknolojik altyapılarının kurulması işlerini de sıralayabiliriz.